»Poklicati je treba dimnikarja, ki naredi prvi pregled naprave, izmeri emisije in vpiše napravo v državno evidenco, kjer so evidentirane vse kurilne naprave.«
»Pred tem korakom pridobite čim več strokovnih informacij o cenah energentov in izkoristkih ogrevalne naprave.«
»Več kot 60 odstotkov vseh kurilnih naprav v Sloveniji je nepregledanih in na njih ni redno izvedenih meritev niti niso redno očiščene.«
»Že pred leti ko so ljudje začeli kuriti s peleti, se je v njih pojavljal pesek, verjetno tudi kakšni formaldehidi, lepilo. Vse to ne spada v kurilno napravo, te vrste odpadkov bi morali sežigati v velikih napravah, kjer gre dim preko tako imenovanih ciklon filtrov. Ljudje kurijo vse, od starega motornega olja, ivernih plošč do plastike. Brezbrižni so in kupujejo poceni gorivo, s tem pa škodujejo sebi.«
»Dimnikarji tudi opažajo, da ljudje znova vgrajujejo zastarele kurilne naprave na trda goriva, 'ki ne ustrezajo nobenim standardom, se pravi razreda kotla pet, ki so pretihotapljeni iz Hrvaške'.«
»Če ne bi regulirali cen kurilnega olja in upoštevali vseh v preteklosti veljavnih davkov in prispevkov, bi bilo treba odšteti okoli 1,118 evra na liter. Potrošnik bi za nakup 1000 litrov plačal 1.118 evrov, kar pomeni, da pri 1000-litrskem rezervoarju potrošnik privarčuje 98 evrov.«
»kurilno olje se bo podražilo za 2,2 centa, na 1,127 evra za liter.«
»Po oceni ministrstva bi bila neregulirana cena za liter kurilnega olja okoli 1,234 evra.«
»Ni dovolj, da se jim da samo kotel, ampak jih je treba tudi podučiti in jim omogočiti pravilno inštalacijo.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju